Zúčastnili jsme soutěže "Být vidět" - ročník 2007

Úvodní stranaAkce a služby > Zúčastnili jsme soutěže "Být vidět" - ročník 2007

Tuto soutěž pořádá občanské sdružení AGNES, zaměřené na vzdělávání neziskových organizací.

Soutěž má tři kategorie: "Nejlepší výroční zpráva", "Nejlepší webové stránky" a fotokategorii "Náš příběh". Komise hodnotila 37 výročních zpráv NNO za rok 2006, 21 webových stránek a 7 fotopříběhů. My jsme přihlásili fotopříběh.

Výlet

Na úvod bych chtěla uvést něco málo o sobě. Mé celé jméno zní Elza z Vinice. Nejraději mám ale oslovení Elí. Mám ráda lidi a nejvíce samozřejmě svého páníčka Martina. Moc tomu nerozumím, prý je členem jakéhosi klubu dvojnožců, kde dokonce působí ve výboru. Na světě mi byl svěřen velmi důležitý úkol. Jsem totiž pes vodící. Pomáhám Martinovi koukat se kolem sebe a poslouchat, co se děje. Doprovázím ho téměř na všech jeho cestách.

foto: Detailní pohled na Elí z psí perspektivy u nohou Martina.

Se zmíněným klubem jsme nedávno vyrazili na několikadenní soustředění na Českomoravskou vysočinu. Celou dobu jsme měli o zábavu postaráno a stále se něco dělo. Kromě jiných činností, které tak trochu nechápu a při kterých Martin nepotřeboval moji pomoc, jsem s ním všem hrdě předvedla, jaká jsme sehraná dvojka.

foto: Martinova přednáška o vodících psech při soustředěném pohledu všech posluchačů na Elí.
foto: Martin s Elí předvádějí aport. Elí právě přináší peněženku a plní tím svěřený úkol.

Přivítala jsem příjemnou procházku jen tak lesem. Mám přírodu moc ráda, protože to v ní oproti městu krásně voní.

foto: Martin s Elí na lesní cestě při čtvrteční odpolední procházce. Kolem je příjemná, klidná až romantická atmosféra.

Líbí se mi, když si s Martinem vyměníme role a já mu můžu dát volno, aby si s kamarádem při sklence vína popovídal třeba o sportu.

foto: Martin a Leo velice živě diskutují v restauraci o sportu. Z fotografie je cítit zaujetí tématem. Autor fotografie se omlouvá, že v té krátké chvíli tak trochu poslouchal.

Myslím si, že se témeř vše vydařilo podle mých představ. Kromě různých lákavých vůní jsem cítila, že je Martin spokojený. Jen mi trochu vadilo, že bylo málo řízků. Dodatečně se omlouvám Jirkovi, že jsem se s ním nerozdělila.

Už se těším, až zase někam spolu pojedeme.

Elí,
e-mail: eli@patnik.cz

fotografie a text: Jaroslav Hanus

Výsledky soutěže "Být vidět" - ročník 2007 (externí odkaz)

(c) 2007 KPČH o. s. - webdesign jarha (externí odkaz)