Pobytový festival, Sušice, 26.4.-2.5.2010

Úvodní stranaAkce a služby > Pobytový festival, Sušice, 26.4.-2.5.2010

Pobyt v Sušici

Týdenní pobyt v Sušici v hotelu Gabreta se uskutečnil ve dnech od 26.4. do 2.5.2010 za přítomnosti KPČH v čele paní Otky Pačesové a Martiny Hanusové. Bylo nás dohromady 19 a byla to paráda. To, že nám vyšlo počasí, byla klika a papání v hotelu bylo super, každý den nějaká turistická akce a prima lidičky kolem, bylo vše v kouzlu ducha tolik naplňujícího, že se ani nikomu nechtělo domů.

Navštívili jsme hrad Rabí, rozhlednu Svatobor, sklárnu v Aníně, kopec Andělíček, památky v Sušici a hlavně nový betlém v Sušici, pálili se čarodějnice se soutěžemi a tancem na hřišti za městem a prožili jsme 1. máj sledováním soutěže dřevorubců, kteří ji absolvují každý rok v Sušici. Také byl hezký taneční večírek a já se zrovna málem utancovala. Chtěla bych poděkovat studentkám Pavlínce a Kristýnce za trpělivost a hlavně, že to bylo pro ně i přínosem spolupracovat s hluchoslepými. Tímto chci i poděkovat vedení hotelu a personálu za vynikající péči.

Podotknu, že jsem před 10 lety byla v Sušici v hotelu Gabreta já se svoji skupinou lidiček, kde jsem trávila čas jako předseda VIA Občanské sdružení hluchoslepých a nezapomněli na nás v hotelu a tak jsem byla ráda, že vše vyšlo, jak mělo dle přání klientů. Zavzpomínala jsem u hrobu mého kamaráda Rudolfa (zemřel před 8 lety), který se jako první s jeho paní Milenkou angažoval o dobro pro pobyt hluchoslepých a touto cestou ještě jednou děkuji. Byla jsem ráda, že jsem mohla v Sušici pobyt absolvovat a být v klidu a svobodně bez toho, jak to smí nebo nesmí být. Doufám, že si to za rok ještě zopakujeme, chybí nám ještě projet Šumavský ráj.

Vaše Ťukalinka

(c) 2007 KPČH o. s. - webdesign jarha (externí odkaz)