Trafika - noviny a časopisy v elektronické podobě pro nevidomé

Úvodní stranaHluchoslepota > Trafika - noviny a časopisy v elektronické podobě pro nevidomé

Trafika je služba umožňující nevidícím a těžce zrakově postiženým bezplatné čtení novin a dalších periodik v elektronické podobě. V současné době nabízí 33 titulů. Lze je číst on-line nebo si je stáhnout jako textové soubory, HTML soubory pro PC nebo pro mobilní telefony a PDA. Nová podoba portálu Trafika (externí odkaz) vznikla za přispění Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Čtenář si může sestavit vlastní odběrový seznam titulů, které mu budou nabídnuty ke stažení, může využít výstřižkovou službu, která za něj sleduje, jestli se ve vydaných článcích vybraných periodik nevyskytuje sledované slovo či slova. Pokud ano, čtenář je informován e-mailem s možností přímého čtení takového článku. Samozřejmostí je i plné vyhledávání ve vybraných titulech.

Trafika obsahuje i archív periodik, který umožňuje čtení a vyhledávání ve starších titulech. Díky moderní technologii RSS je čtenář informován o aktuálních změnách na stránkách, aniž by je musel opakovaně prohlížet. Trafika je určena pouze pro čtenáře se zrakovým postižením, zájemci se mohou zaregistrovat podle instrukcí na stránkách trafika.brailcom.cz (externí odkaz)

zdroj - www.helpnet.cz (externí odkaz)

(c) 2007 KPČH o. s. - webdesign jarha (externí odkaz)